• SKŁADNIKI NA CHLEB Z KASZY GRYCZANEJ

  • 500 g kaszy gryczanej niepalonej (białej)
  • 2-3 łyżeczki soli himalajskiej
  • 700 ml wody + więcej do uzupełnienia
 • SPOSÓB PRZYRZĄDZENIA CHLEBA Z KASZY GRYCZANEJ

  Kaszę opłucz na sitku, umieść w misce i zalej wodą (700 ml). Odstaw na noc (minimum 8 godzin). Przez ten czas ziarna napęcznieją, staną się delikatnie lepkie, a na wierzchu może utworzyć się pianka.

  Rano przemieszaj zawartość miski i uzupełnij wodę pochłoniętą przez kaszę. Ziarna powinny znajdować się cały czas pod minimalną warstwą wody. Odstaw na cały dzień.

  Wieczorem skontroluj poziom wody. Jeżeli na wierzchu unosi się sporo płynu, odlej nadmiar. Klejącą kaszę zmiksuj w blenderze na pół gładko. Dodaj sól i wymieszaj. Przełóż do uniwersalnej keksówki wyłożonej papierem do pieczenia. Umieść w zimnym piekarniku lub owiń ściereczką i pozostaw w zacisznym miejscu na całą noc. Przez ten  czas ciasto wypełni całą foremkę, a na wierzchu powinien pojawić się zaokrąglony „brzuszek”. Chleb umieść w piekarniku (lub nie wyjmuj go jeżeli spędził w nim noc) i nagrzej do 200 stopni C. Piecz 50-55 minut. Na wierzchu pojawi się lekko pęknięta, chrupiąca skórka. Wyjmij  foremkę, odklej papier i wystudź na kuchennej kratce.

  Krój ostrym nożem:)

Zobacz również

Naucz się jak jeść abyś już nigdy nie musiała się odchudzać

Loader
Zadzwoń do nasSalon Kosmetyczny